powiększ zdjęcie
ŚMIECH – LEKARSTWO DLA CIAŁA I DUSZY! 22.01.2014

smiech1Znane wszystkim przysłowie mówi, że śmiech to zdrowie. Czy zgadzamy się z nim? Czy śmiech może mieć właściwości lecznicze? Twierdzi się, że ludzie, którzy zostali obdarzeni dużym poczuciem humoru cieszą się dobrym zdrowiem. Jeśli śmiech to lekarstwo, to dlaczego nie sięgać po nie częściej? Darmowe, łatwo dostępne, bez recepty i skutków ubocznych! Czego chcieć więcej?

DLACZEGO ŚMIECH JEST ZDROWY?

Twierdzi się, że minuta śmiechu to tyle samo, co 45 minut relaksu fizycznego. Nasz śmiech kontrolowany jest przez mózg, w którym znajduje się endomorfina działająca przeciwbólowo, antystresowo i przeciwzapalnie. Śmiejąc się wspomagamy jej produkcję, uwalniamy ją od adrenaliny, hormonu stresu. Jego obniżenie przyczynia się do lepszego dotlenienia tkanek organizmu. Dodatkowo zapobiegamy depresji i usuwamy nasze lęki. Śmiech wspiera spalanie kalorii, 15 minut radosnego śmiechu każdego dnia może uwolnić nas od 3 kilogramów tłuszczu.

smiech2

Kiedy się śmiejemy nasza przepona mocniej pracuje, dzięki temu poprawiamy krążenie krwi, przyspieszamy gojenie się ran. Angażując mięsnie klatki piersiowej pogłębiamy swój oddech. Pobudzanie systemu sercowo naczyniowego śmiechem sprawia, że dostarczamy mu dawkę tlenu porównywalną ze średniowysiłkowymi ćwiczeniami fizycznymi. Podczas śmiechu poruszamy cały organizm, przyśpieszamy przemianę materii, ale także poprawiamy funkcjonowanie systemu immunologicznego, który pod jego wpływem tworzy nowe obronne antyciała. Uważa się, że zauważalna jest lecznicza właściwość śmiechu w dolegliwościach związanych z żylakami. Osoby, które częściej się śmieją rzadziej zapadają na choroby i szybciej z nich wychodzą. Zatem postarajmy się śmiać szczerze, niekiedy rubasznie, chociażby przez minutę dziennie!

ŚMIECH DLA URODY                                    

smiech3Śmiech wprawia w ruch mięśnie twarzy, to dla nich świetny masaż. Nasza skóra staje się jędrniejsza, a my promieniejemy. Nie powinniśmy zapominać również o naszych strunach głosowych i ćwiczeniach, jakim są poddawane, kiedy śmiejąc się wydajemy szeroką gamę dźwięków. Rozszerzają się wówczas naczynia krwionośne, do twarzy dopływa więcej krwi, sprzyja to odżywianiu skóry. Ludzie, którzy częściej się śmieją uważani są za atrakcyjnych. Ich rysy nabierają charakteru, cieszą się większym powodzeniem.

Skomentuj artykuł
Popularne wpisy
DAFI na Instagram obserwuj

Notice: Funkcja the_widget została wywołana nieprawidłowo. Zanim będzie można wyświetlić widżety, trzeba je zarejestrować używając register_widget(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.9.0.) in /var/www/webapp/sites/dafistart.pl_blog/wp-includes/functions.php on line 5663