powiększ zdjęcie
Wycieczka na szóstkę z plusem 07.06.2018

Po ciężkim tygodniu warto pomyśleć o krótkiej wycieczce, która pomoże oderwać się od codziennych problemów i trosk. Weekend spędzony za miastem pozwoli zregenerować się i przygotować na kolejne dni w pracy lub w szkole. Nieważne gdzie planujesz swój weekendowy urlop, pamiętaj o podstawowym wyposażeniu, które przyda ci się poza domem.

Co zabrać ze sobą na weekend poza domem?

  • Ubierz się z głową

Szykując się na weekendowy wyjazd, zadbaj o stosowny strój. Bez względu na porę roku, uwzględnij ubrania na chłodniejszy dzień oraz kurtkę przeciwdeszczową. Przygotuj również wygodne buty. Zamierzasz spędzić ten czas aktywnie? Pamiętaj o sportowej odzieży. Planujesz romantyczną kolację z drugą połówką? Nie zapomnij spakować eleganckiego stroju na wieczór w restauracji. Spraw, aby niezależnie od sytuacji wyglądać i czuć się dobrze.

  • Bezpieczeństwo ponad wszystko

Pakując bagaż podręczny, nie wolno zapomnieć o apteczce. Plastry, bandaż, opaska uciskowa, rękawiczki ochronne, kompresy gazowe, folia termoizolacyjna, nożyczki, ale również maseczka do sztucznego oddychania to podstawowy zestaw, który warto mieć ze sobą. Apteczka nie jest ciężka, a może przyczynić się do uratowania życia drugiego człowieka. Pakując walizkę czy plecak, warto również pomyśleć o podstawowych lekach, które mogą okazać się przydatne w najmniej oczekiwanym momencie.

  • Coś na ząb

Na weekendowy wypad zabierz ze sobą coś do jedzenia. W trakcie podróży warto mieć „pod ręką” zdrowe przekąski, przygotowane ze sprawdzonych składników. Podróż to czas, kiedy nie warto ryzykować, kupując niezdrowe posiłki na stacjach benzynowych czy w popularnych barach szybkiej obsługi. Niestrawność czy zatrucie pokarmowe może zrujnować plany spokojnego weekendu. Zapakuj przekąski do pojemników próżniowych i ciesz się domowym jedzeniem, gdziekolwiek jesteś. 

  • Nie zapomnij o wodzie

O odpowiednim nawodnieniu organizmu nie powinno się zapominać bez względu na zaistniałe okoliczności. Najrozsądniej jest mieć wodę zawsze pod ręką i sięgać po nią co jakiś czas. Odczuwanie pragnienia to sygnał, że nasz organizm jest już odwodniony, a to sytuacja szczególnie niekorzystna dla podróżujących osób. Nie warto usprawiedliwiać się brakiem czasu, niewystarczającym zapasem wody czy utrudnieniami związanymi z zakupem dodatkowej butelki w trakcie pracy czy zajęć w szkole. W czasie podróży również nie pokrywamy dziennego zapotrzebowania na płyny. Podróżujący tłumaczą się tym, że uciążliwe jest noszenie w plecaku kilku butelek wody czy też tracenie czasu na poszukiwanie sklepów, by uzupełnić braki. Woda butelkowana jest na stacjach benzynowych droga i zazwyczaj sprzedawana w plastikowych butelkach, które mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie konsumenta. Zaopatrz się w butelkę filtrującą, aby mieć zawsze zdrową i smaczną wodę przy sobie.

  • Baw się!

Wyjeżdżając na weekend trzeba dobrze się przygotować, ale nie powinno się zapominać o relaksie. W jaki sposób najlepiej odpoczywasz? Dobra książka? Muzyka? Tenis? A może nordic walking? Przygotuj się do takiego rodzaju rozrywki, jaki preferujesz. Nie zapomnij zabrać ze sobą potrzebnych akcesoriów.

  • Zaplanuj powrót

Wyjeżdżając na urlop warto zrobić listę wartościowych rzeczy, które ze sobą zabieramy. Dokumenty, pieniądze, laptop lub tablet, zegarek, GPS, ładowarki – to tylko niektóre cenniejsze przedmioty, które mogą być przydatne w trakcie urlopu. Dzięki notatkom nie zapomnisz zabrać ze sobą najpotrzebniejszych gadżetów, a zabierając listę ze sobą – będziesz mieć pewność, że bezpiecznie wrócą z tobą do domu.

Wycieczka na 6+? To możliwe dzięki naszej liście TOP 6 rzeczy, które warto zabrać ze sobą na każdy, nawet weekendowy wyjazd. Na urlopie nie zapomnij przede wszystkim o dobrym humorze i uśmiechu na twarzy.

           

 

Skomentuj artykuł
Popularne wpisy
DAFI na Instagram obserwuj

Notice: Funkcja the_widget została wywołana nieprawidłowo. Zanim będzie można wyświetlić widżety, trzeba je zarejestrować używając register_widget(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.9.0.) in /var/www/webapp/sites/dafistart.pl_blog/wp-includes/functions.php on line 5663