powiększ zdjęcie
ZACZNIJ ĆWICZYĆ JUŻ DZIŚ. JAK TO ZROBIĆ? 24.07.2019

Regularne ćwiczenia powinny być podstawą naszego życia. Z motywacją do ich wykonywania jest jednak różnie. Polecamy wykorzystanie kilku sztuczek, dzięki którym chętniej wstaniesz z miejsca i zaczniesz ćwiczyć.

Spróbuj nowej dyscypliny

Bieganie czy fitness są dla ciebie udręką? Za każdym razem wracasz do tego samego klubu sportowego czy biegasz tą samą trasą? Problem z motywacją może być spowodowany monotonią lub po prostu te ćwiczenia nie są dla ciebie. W dzisiejszych czasach jest tak dużo różnych zajęć i dyscyplin, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wybierz się na basen, zapisz na lekcję tańca lub wypróbuj fitness na trampolinie. W końcu trafisz na to, co pokochasz.

 

Motywuj się, ale nie porównuj z innymi

Oglądasz w mediach społecznościowych setki zdjęć osób, które zrzuciły zbędne kilogramy? Zazdrościsz wysportowanym miłośnikom siłowni? Nie porównuj się z innymi. Oczywiście odpowiednia dawka motywacji jest bardzo potrzebna, ale musisz pamiętać, że każda z tych osób ciężko pracowała na osiągnięcie swojego celu, a zmiana nie zaszła z dnia na dzień. Zarówno redukcja wagi, jak i wyrobienie dobrej kondycji to proces, na który musisz dać sobie i swojemu organizmowi czas.

Wyznacz swój cel…

…i dąż do niego małymi kroczkami. Jasno obrany kierunek zmian to podstawa. Zapisz na kartce to, co chcesz osiągnąć i spoglądaj na nią każdego dnia. Dzięki małym zmianom z pewnością uda ci się dotrzeć do wymarzonego celu.

 

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Każdy powinien pamiętać o odpowiedniej porcji wody, ale wykonując ćwiczenia fizyczne jest to szczególnie ważne. Zwiększona aktywność zwiększa pragnienie, a aby je zaspokoić w każdej chwili – skorzystaj ze sprytnego rozwiązania, jakim jest butelka filtrująca. Aby ją uzupełnić w dowolnym momencie treningu, wystarczy napełnić ją wodą kranową, a filtr węglowy sprawi, że będzie smaczna. Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą ciężkiej wody butelkowanej czy martwić się, że wypijemy ją przed końcem treningu. Co ciekawe, filtr nie usuwa z wody minerałów, więc dostarczamy sobie jednocześnie cennych składników. Butelka filtrująca Dafi dostępna jest w 3 pojemnościach. Jeżeli wybierasz się na dłuższy trening czy rajd i chcesz mieć przy sobie ulubiony napój, zabierz ze sobą butelkę termiczną Dafi, która utrzymuje wysoką i niską temperaturę aż do 12 godzin.

Pochwal się swoim postanowieniem

Powiedz jak największej liczbie osób, że zaczynasz regularnie ćwiczyć. Opowiadaj o tym znajomym, przyjaciołom, opublikuj post w mediach społecznościowych, szepnij kilka słów na ten temat sąsiadce. Im więcej osób będzie wiedziało o Twoim celu, tym bardziej będzie Ci się chciało pokazać, że nie tylko mówisz, ale też działasz. Taki mały, psychologiczny zabieg potrafi dostatecznie nas zmotywować.

 

Najważniejszy jest pierwszy krok. Zacznij ćwiczyć regularnie, a jeżeli znajdziesz dyscyplinę, która będzie odpowiednia dla ciebie – z pewnością wejdzie ci to w krew. Wysiłek fizyczny podwyższa poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Połącz więc przyjemne z pożytecznym i rozpocznij swój trening już dziś. Efekty z pewnością cię zaskoczą i wpłyną pozytywnie na twoją kondycję, stan zdrowia i samopoczucie.

 

Skomentuj artykuł
Popularne wpisy
DAFI na Instagram obserwuj

Notice: Funkcja the_widget została wywołana nieprawidłowo. Zanim będzie można wyświetlić widżety, trzeba je zarejestrować używając register_widget(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.9.0.) in /var/www/webapp/sites/dafistart.pl_blog/wp-includes/functions.php on line 5663