powiększ zdjęcie
MAGNEZ PROSTO Z… WODY 29.11.2018

Stres, aktywność fizyczna czy niezdrowa dieta to tylko przykładowe czynniki, które mogą mieć wpływ na poziom magnezu w organizmie człowieka. Z jego niedoborami zmagają się ludzie w różnym wieku. Czy ciebie również dotyczy ten problem? Sprawdź, w jaki sposób możesz naturalnie uzupełniać magnez.

Magnez uczestniczy w ważnych etapach wytwarzania i wykorzystywania energii niezbędnej do przemian metabolicznych oraz funkcji życiowych komórek. Niedobory magnezu w organizmie mają wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Magnez występuje powszechnie w żywności, ale jego zawartość w produktach spożywczych jest bardzo zróżnicowana. Pierwiastek ten najlepiej przyswaja się z produktów nieprzetworzonych oraz wody.

Niedobory magnezu mogą przejawiać się poprzez:

– ciągłe zmęczenie

– spadek nastroju

– trudności w koncentracji

– nieuzasadnioną drażliwość

– skurcze łydek

– drganie powiek

– drętwienie lub mrowienie nóg

– wypadanie włosów, łamliwość paznokci

– zaburzenia rytmu serca

Dieta bogata w magnez

Aby utrzymać odpowiedni poziom magnezu warto wprowadzić na stałe do swojej diety produkty, takie jak kasza gryczana, płatki owsiane, brązowy ryż oraz żytni chleb razowy. Zamiast słodkich przekąsek warto wybrać nasiona słonecznika, migdały, orzechy pistacjowe i laskowe. Na osłodę można sięgnąć po gorzką czekoladę.

Magnez prosto z wody

Woda to podstawa każdej diety. Człowiek powinien wypijać dziennie średnio 2 litry wody. Dlaczego więc nawadniając organizm, nie uzupełniać jednocześnie magnezu? Jest to możliwe dzięki filtrowanej wodzie z magnezem. Stosowanie dzbanków filtrujących poprawia smak i zapach wody, ale może również wzbogacać wodę w cenne składniki. Dzięki temu, że magnez występuje w wodzie w formie jonowej, zwiększa się jego biodostępność. Biodostępność określa szybkość i stopień wchłaniania substancji czynnej z produktu, wody czy preparatu farmaceutycznego. Oznacza to, że magnez przyjmowany z wody jest dobrze przyswajalny. Filtr Dafi Mg+ zawiera węgiel aktywowany, który usuwa z kranówki chlor i jego pochodne, a także inne substancje zaburzające jej zapach i walory smakowe. Magnezowa żywica jonowymienna, która jest częścią mieszanki filtrującej, odpowiada za usuwanie metali ciężkich, (tj. ołów czy miedź) i jednocześnie wzbogaca wodę w cenne jony magnezu.

Pamiętaj! Regularne nawadnianie organizmu zdrową wodą jest tak samo ważne jak zrównoważona dieta i aktywność fizyczna.

Skomentuj artykuł
Popularne wpisy
DAFI na Instagram obserwuj

Notice: Funkcja the_widget została wywołana nieprawidłowo. Zanim będzie można wyświetlić widżety, trzeba je zarejestrować używając register_widget(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.9.0.) in /var/www/webapp/sites/dafistart.pl_blog/wp-includes/functions.php on line 5663